Wypalenie rodzicielskie. Konferencja Toruń

Fundacja Archipelag

Wypalenie rodzicielskie. Konferencja Toruń.

Fundacja Archipelag

03 grudnia 2021 r. w Toruniu odbyła się konferencja „Wypalenie rodzicielskie – jak wspierać rodzinę wychowującą dziecko z diagnozą FASD?”. Zostaliśmy na nią zaproszeni przez jej organizatora  – Fundację na Rzecz Rozwoju Dzieci Niepełnosprawnych Daj Szansę. Choć w natłoku prac nie udało nam się wybrać w podróż z Krakowa do Torunia, dzięki technologii Bożena Zytke wygłosiła wykład o wypaleniu rodzicielskim z perspektywy rodziców wychowujących dzieci z diagnozą. W prezentacji zostały wykorzystane materiały, komentarze, opinie rodziców spotykających się na „fejsbukowej” grupie Figthing For Your Future. Choć prowadzącej nie udało się powstrzymać emocji i pod koniec wystąpienia pojawiły się łzy wzruszenia, był to niezmiernie ważny głos rodziców w walce o prawa dla osób z FASD i ich opiekunów.

Prezentację (w pdf) można zobaczyć w naszych materiałach

Otwórz pdf,  LINK.

Na fun page’u Fundacji Daj Szansę zostało zarejestrowane całe wydarzenie.