KRAKOW.UKRAINA

Fundacja Archipelag

24 lutego 2022 nad ranem rosyjskie wojska zaatakowały terytorium Ukrainy ze wszystkich stron, również z Białorusi. Rozpoczęła się najokrutniejsza, nieakceptowalna agresja Rosji na teren niezawisłego kraju.

Dla milionów ludzi nagle skończyło się życie, jakie znali. Z dnia na dzień stali uchodźcami… Musieli zrezygnować ze swojego dotychczasowego życia – nie mają pracy i pieniędzy, nie mają dachu nad głową. Brakuje im najbardziej podstawowych produktów.

Jedną z najwrażliwszych grup są dzieci, dla których wojna jest ogromną traumą. Potrzebują wsparcia psychologicznego, a także możliwości nauki i rozwoju. W ramach wsparcia dla dzieci pozbawionych opieki Fundacja Archipelag przekazała darowiznę dla SOS Wioski Dziecięce, które organizują pomoc dla opuszczonych i osieroconych dzieci Ukrainy.

Nasze pierwsze działania były natychmiastową odpowiedzią na powstały kryzys humanitarny. Dzięki wsparciu brytyjskiej organizacji Phoenix Space, gigantycznemu zaangażowaniu wielu przyjaciół i przypadkowo poznanych ludzi powstała inicjatywa KRAKOW.UKRAINA.

W ramach pomocy dla osób dotkniętych bestialstwem wojny na Ukrainie postanowiliśmy zrobić wszystko co możemy, by ich wspierać.

KRAKOW.UKRAINA

Fundacja Archipelag