Kartka z pamiętnika Kasi…

czwartek 12 października 2017


Katarzyna Liszcz

09 września 2020 roku. W tym dniu, od 22 lat obchodzony jest Światowy Dzień FASD.

Zamiast suchych informacji, które możecie znaleźć na naszej stronie coś o wiele ważniejszego – kawałek czyjegoś życia.

Kartka z pamiętnika Kasi…

Czwartek 12 października 2017 

I życie toczy się dalej… 

Życie z FAS jest piękne i nie należy przegapić swojej drogi. Trzeba starać się każdego dnia to akceptować i korzystać z życia. Życie z FAS i jego następstwami to piękna podróż, pomimo wielu trudnych drogowskazów. Życie, daje nam różne wyzwania i zadania do wykonania, które wydają nam się nierealne a jednak z czasem- możliwe. Życie z FAS zaczyna się łatwiejsze, gdy mamy wsparcie, kiedy zbłądzimy są jak piękne ptaki, które do nas przylatują i wspierają nas w naszych działaniach.  Wymierzajmy sobie małe cele, wspólnie rozmawiajmy o tym co łatwe i co trudne. Nie próbujmy zmieniać życia – tylko cieszymy się tym co mamy. Spróbujmy pokonywać trudności, razem uczmy się na błędach. Wtedy będziemy mogli wzrastać i pokazywać piękno świata. Dzisiejszy dzień słoneczny i piękna złota jesień za oknem. Witam dzień z dobrym poziomem 99 na liczniku, przeglądam bloga serce rośnie, ponieważ dajecie mi energię do działania za którą bardzo serdecznie dziękuję. Szybkie śniadanie, które sama przygotowałam i jestem z tego powodu bardzo dumna. Potem obowiązki zawodowe, dzień pozytywny. Dziś starałam się pokazać mojej rodzinie – jak możemy wspólnie wzmacniać naszą relację, rodzina razem ze mną uczyła się wyliczać dawki na korektę i to był cenny czas. Ten ostatni okres jest czasem mega pozytywnych zmian w moim funkcjonowaniu, ale również pokazał mi ile pracy jeszcze przede mną. Warto w niektóre rzeczy włączyć najbliższych.

                                                                                                                                                                                                                 Pozdrawiam Was bardzo.                                                                                                                                                                                                                                             Wasza Kasia

 

Wpis z bloga Kasi – https://www.facebook.com/KasiaLiszczFAS/

Katarzyna Liszcz – Urodziła się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Kiedy miała kilkanaście lat usłyszała diagnozę: alkoholowy zespół płodowy FAS. Dziś prowadzi bloga Co-dziennik życia z FAS, ukończyła kurs wprowadzenia do psychologii oraz kurs pierwszej pomocy przedmedycznej. Jest absolwentką internetowej szkoły o specjalności promotor zdrowia z dieto-profilaktyką, ukończyła kurs społecznego edukatora diabetologicznego.

Z uśmiechem pokonuje bariery w życiu codziennym i dzieli się swoją historią oraz optymizmem z innymi.

Osiągnęła to dzięki niezwykłej sile ducha i ciężkiej pracy, ale przede wszystkim, dzięki ogromnej miłości i wsparciu rodziców adopcyjnych – Katarzyny i Krzysztofa Liszczów.

Polecamy najnowszy artykuł Kasi na portalu RAMPA Nadzieja umiera ostatnia, życie z FAS