Jak skutecznie pomagać?

– weź udział w badaniach

Bożena Kolańska Zytke

Spędziłam już ćwierć wieku w korporacji, z czego większość w marketingu i strategii. Stąd wiem, że dobry produkt to ten, który spełnia oczekiwania odbiorcy, rozwiązuje jego problemy, sprawia, że kiedy go zobaczy, powie „to jest to czego szukałem!”. Dlatego tak ogromnym i ważnym wyzwaniem jest zgłębienie potrzeb rynku.

Dlaczego o tym piszę? Bo to co robimy w fundacji rządzi się tymi samymi prawami. Chcemy by nasze działania, nasza pomoc sprawiały, że coś w Waszym życiu stanie się prostsze. Mamy swoje doświadczenia, znamy wiele osób, borykających się z podobnymi problemami, zdobytą wiedzą chętnie się dzielimy.

Jednak w walce o lepsze jutro naszych dzieci, często okazuje się, że jeśli coś jest niepoliczone, to się nie liczy. Dlatego współpracujemy i organizujemy badania, dotyczące sytuacji osób z FASD i ich rodzin, potrzebnych form wsparcia na różnych etapach życia, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb dzieci starszych, młodzieży i młodych dorosłych.

Stąd dzisiaj nasza ogromna prośba o wzięcie udziału w badaniach i wypełnienie załączonej poniżej ankiety. Badania prowadzi pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie – dr J. Matejek, która w swojej pracy naukowej podejmuje zagadnienia związane z rodzinną pieczą zastępczą nad dzieckiem, aktywizacją rozwoju dziecka, pracą socjalną oraz działaniem instytucjonalnym wokół problemów i kwestii społecznych. Współpracuje także z instytucjami o charakterze opiekuńczym i społecznym, w tym także z naszą Fundacją.

Im więcej danych zdobędziemy, tym silniejszy stanie się nasz głos w dyskusji o wsparcie dla rodzin FASD. Im pełniejsze będą Wasze odpowiedzi, tym głębsza nasza wiedza.

Badanie jest całkowicie anonimowe. Nie zobaczymy Waszych adresów, nie przetwarzamy żadnych danych osobowych. Tylko, jeśli wyrazicie zgodę, prowadzący badania zaprosi Was na dalszą rozmowę. Pamiętajcie, że robimy to dla naszych dzieciaków!